شرایط اخذ اقامت اسپانیا با خرید ملک

کشور اسپانیا بعد از فرانسه دومین کشور بزرگ اتحادیه اروپا است. این کشور در بخش جنوب غربی اتحادیه اروپا قرار گرفته و از موقعیت جغرافیایی مطلوبی برخوردار است. اسپانیا سومین کشور از نظر مناطق طبیعی بوده و ذخایر زیست کرده‌ای بسیار زیادی دارد، این کشور غنی وضعیت اقتصادی بسیار خوبی داشته و یکی از مناسب‌ترین و امن‌ترین کشورها برای سرمایه‌گذاری است. 

بنا بر موقعیت جغرافیایی و جاذبه‌های گردشگری بالای اسپانیا سالیانه افراد زیادی نسبت از رو‌ش‌های متعدد نسبت به اخذ اقامت اسپانیا اقدام می‌کنند. یکی از سریع‌ترین و بهترین راه‌های اخذ اقامت کشور اسپانیا خرید ملک از شهرها و مناطق ارزنده این کشور است. 

اخذ اقامت اسپانیا با خرید ملک 

قوانین خرید ملک در اسپانیا به منظور اخذ اقامت دائمی این کشور

بر اساس قوانین ضبط شده توسط دولت اسپانیا اشخاص حقیقی با تابعیت خارجی می‌توانند با خرید ملک در اسپانیا از مزایای زیاد آن از جمله اخذ اقامت اسپانیا بهره‌مند شوند.

یکی از مهم‌ترین شروط اخذ اقامت کشور اسپانیا این است که ملک خریداری حداقل به ارزش 500000 یورو باشد. البته باید به این نکته توجه کرد که شخص متقاضی می‌تواند مجموعه‌ای از چندین ملک به ارزش بیش از 500000 هزار یورو را خریداری کند تا بتواند ویزای طلایی این کشور را دریافت کند. 

چه افرادی می‌توانند نسبت به خرید ملک در اسپانیا اقدام کنند؟ 

افراد با تابعیت خارجی که پاسپورت اسپانیا را ندارند برای سرمایه گذاری و خرید ملک در این کشور باید به ایستگاه پلیس مراجعه کرده و با ارائه پاسپورت یک کد مخصوص اقتصادی را دریافت کنند. زمان مورد نیاز برای انجام این فرایند ممکن است 2 الی 3 هفته طول بکشد. 

شرایط و مراحل خرید ملک در اسپانیا 

برای اخذ اقامت اسپانیا از طریق خرید ملک ابتدا باید فرد متقاضی نسبت به دریافت ویزای توریستی اسپانیا اقدام کند. سپس با استفاده از این ویزا به اسپانیا سفر کرده و بعد از انتخاب و خرید ملک به کشور مبدا خود بازگردد. البته در مرحله انتخاب و خرید ملک باید با یک مشاور املاک معتبر و مجرب مشورت کرده و نسبت به طی مراحل قانونی خرید ملک در اسپانیا اقدام کند. 

البته برخی مراحل همچون استعلام بر، گاز و آب و همچنین دریافت هزینه‌ها توسط یک وکیل در کشور اسپانیا انجام می‌شود. بعد از پرداخت هزینه‌ها نیز سند ملک به اسم شخص متقاضی ثبت می‌شود. مدارک مورد نیاز برای خرید ملک در کشور اسپانیا عبارت‌اند از: 

 • تکمیل فرم به منظور درخواست ویزا 
 • ارائه عکس باکیفیت و مناسب از متقاضی 
 • صدور پاسپورت با اعتبار زمانی 
 • ارائه فرم نداشتن هرگونه جرم قضایی و سوء پیشینه 
 • به همراه داشتن بیمه پزشکی و درمانی
 • اثبات تمکن مالی با ارائه نامه از بانک 

  سرمایه‌گذاری امن و آسوده با شرکت آلتین رویا     

شرکت آلتین رویا با بیش از دو دهه تجربه درخشان و رزومه کاری موفق در زمینه مهاجرت و سرمایه گذاری خارجی در تلاش است تا همواره سرمایه‌گذاری پرسود، ایمن و هدفمندی را برای شما سرمایه‌گذاران عزیز به ارمغان بیاورد. اگر به دنبال راهکاری مطمئن و کم خطر برای اخذ اقامت کشور اسپانیا هستید، خرید ملک از این کشور بهترین راهکار است.              

منبع: شرایط اخذ اقامت اسپانیا با خرید ملک 

 

  


[ چهار شنبه 16 آذر 1401 ] [ 23:33 ] [ حسین ]
[ ]

چگونه برای زندگی شخصی خود برنامه ریزی کنیم؟

گام اول: یک چشم انداز ایجاد کنید

برای شروع، زندگی رویایی خود را تصور کنید. تا حد امکان در جزئیات دقیق باشید. از قبل خود را در آنجا تصور کنید و دیدگاه خود را بنویسید. می‌توانید از سوالات زیر برای الهام بخشیدن به خود استفاده کنید: 

 • چه چیزی را می‌بینید، بو می‌کنید و یا می‌شنوید؟

 • نور چگونه به نظر می‌رسد؟

 • چه کسی همراه شماست؟

 • روزهای خود را چگونه می‌گذارنید؟ کجا زندگی می‌کنید؟

 • چه احساسی دارید؟ برای امرار معاش چه کاری می‌کنید؟

 • چقدر پول در می‌آورید؟

 • برنامه روزانه شما چیست؟

هنگامی که چشم انداز خود را نوشتید، به این فکر کنید که برای رسیدن به آن چه کاری باید انجام دهید. فهرستی از مراحل مانند: دریافت گواهینامه جدید یا رسیدن به سطح درآمد مشخصی را تهیه کنید و آن را درون دفتربرنامهریزی تان وارد کنید. توجه کنید که باید واقع بین باشید اما در عین حال، خودتان را از رویاهای بزرگ باز ندارید. 

Resource Planning: What You Need to Know

گام دوم: خود ارزیابی کنید

خود ارزیابی دستاوردهایتان تاکنون، نقطه شروعی برای برنامه زندگی‌تان به شما خواهد داد. از موفقیت‌ها و شکست‌هایتان چه چیزهایی یاد گرفتید؟ به دنبال درس‌ها و تجربیاتی باشید که نمی‌خواهید تکرارشان کنید. نقاط ضعف و قوت خود را شناسایی کنید. هنگام انجام خود ارزیابی به بخش‌ها یمختلف زندگی خود نگاه کنید. 

 • روابط شخصی 

 • رشد و توسعه فردی 

 • شرایط مالی 

 • امور مرتبط با سلامتی 

سعی کنید از 1 تا 5 به هر یک از این موارد امتیاز دهید. این کار باعث می‌شود نقاظ ضعف و قوت خود را بهتر بشناسید. 

گام سوم: زندگی‌تان را اولویت بندی کنید

اکنون که چشم انداز و زمینه‌های رشد خود را دارید، وقت آن است که اولویت بندی کنید. در این مرحله نیازی به تعیین اهداف دقیق ندارید. هدف در این مرحله این است که تصمیم بگیرید چه چیزی ضروری است و چه چیزی را باید رها کنید. زمان شما ارزشمند است، بنابراین باید عاقلانه آن را سرمایه گذاری کنید. اولویت بندی به شما در انجام این کار کمک می‌کند. 

گام چهارم: ارزش‌های خود را شناسایی کنید

تجزیه و تحلیل گذشته‌تان می‌تواند به شما در شناسایی ارزش‌هایتان کمک کند. وقتی به تصمیمات گذشته نگاه می‌کنید، می‌توانید ببینید چه عواملی در پشت آ‌نها بوده اند. به عنوان مثال: اگر مسیر شغلی شما مسیری بوده است که درآمد شما به طور پیوسته در طول زمان افزایش یافته است، نشان می دهد که پول یکی از ارزش های اصلی شماست. اما اگر در ازای پول کمتر، مسئولیت های کمتری را در محل کار انتخاب کرده اید، به این معنی است که احتمالاً برای استرس کمتر و زمان آزاد بیشتر ارزش قائل هستید. 

گام پنجم: اهداف SMART تعیین کنید

هنگامی که چشم انداز خود را شناسایی کردید و اولویت‌ها و ارزش‌های خود را بررسی کردید، گام بعدی تعیین اهداف موثر است. هدف تعیین اهداف میان مدت و بلندمدت واقع بینانه و قابل دستیابی باشد.  اهداف مختلفی را برای حوزه های زندگی خود که در ارزیابی خود ارزیابی کرده اید، مشخص کنید.  مطمئن شوید که آنها با اولویت‌ها و ارزش های شما هماهنگ هستند. بهتر است این هدف‌ها را درون بولت ژورنال یا دفتر پلنر خود وارد کنید.   از روش SMART برای تعیین اهداف موثر استفاده کنید. SMART مخفف: 

 • خاص: هر هدف باید خاص باشد. به عنوان مثال، به جای "کاهش وزن"، هدف شما باید "کاهش 10 پوند" باشد. 

 • قابل اندازه گیری: نحوه اندازه گیری اهداف خود را مشخص کنید. 

 •  قابل دستیابی: مطمئن شوید که اهداف شما واقع بینانه و امکان پذیر است. 

 •  مرتبط: هدف باید با چشم انداز بلند مدت شما مرتبط و با اولویت ها و ارزش‌های شما سازگار باشد. 

 •  محدود به زمان: یک ضرب الاجل بلندپروازانه اما قابل دستیابی برای تکمیل هدف خود تعیین کنید. 

گام ششم: برنامه اجرایی تهیه کنید

برنامه اجرایی شما باید یک فرآیند گام به گام را شرح دهد که به شما کمک می‌کند تا در جهت اهداف میانی خود تلاش کنید. اقدامات روزانه ای را که در طول زمان اضافه می‌شوند و به شما کمک می‌کنند تا شتاب بیشتری داشته باشید را شناسایی کنید.  آنها را در تقویم خود برنامه ریزی کنید و متعهد شوید که هر روز اقدام کنید.  برنامه اجرایی خود را در جایی قرار دهید که آن را می بینید - به عنوان مثال، بالای میز خود.  فراموش نکنید که هر نقطه عطفی را جشن بگیرید و برای دستاوردهای خود به خود پاداش دهید. 

گام هفتم: در صورت لزوم دوباره شروع کنید

به یاد داشته باشید، برنامه زندگی شما ابزاری است که شما را به سمت اهداف‌تان راهنمایی می کند. با این حال، همه ما در نقطه‌ای با شکست مواجه می‌شویم، و این اشکالی ندارد. اگر هدفی را از دست دادید یا برای رسیدن به آن بیشتر از زمان برنامه ریزی شده طول کشید، تسلیم نشوید.در  برنامه زندگی خود تجدید نظر کنید و در صورت نیاز دوباره شروع به انجام آن کنید. 

منبع: چگونه برای زندگی شخصی خود برنامه ریزی کنیم؟


[ شنبه 12 آذر 1401 ] [ 18:0 ] [ حسین ]
[ ]